Filipsurf

 

Kniha navstev

Guestbook

Welcome to Filipsurf

 

Tak nám skončili voľby.

SME, november 1998
Autor: Jaroslav Filip

Tak nám skončili voľby. Garnitúra, po ktorej tu zostáva spúšť, odchádza. Necháva tu novej vláde zdevastovanú ekonomiku, vykradnutú štátnu kasu, krachujúce podniky, ale čo je nemenej zlé, necháva za sebou spúšť v oblasti politickej a ľudskej morálky.

V prvej fáze slobody, ktorú Slovensko dostalo do daru, sa uchopili vedenia sluhovia, bíreši, čvarga najhrubšieho zrna, vedená rafinovaným podnikovým právnikom, jedinou to "jedničkou" medzi NULAMI, ktoré ju obklopovali. Žiaľ pod vedením tohoto dedinského fiškála sa Slovensko rozdelilo na dve časti, rozdelili sa priateľstvá, aj manželské postele….deliaca čiara prechádzala a ešte stále prechádza ostro a nekompromisne, cez tie najcitlivejšie miesta nášho života.

Občania pomaly ale iste pochopili, že je načase vytriezvieť z drogovej závislosti zvanej "charizmatická osobnosť" a že je načase pripraviť sa stáť na vlastných nohách, ale čo je podstatnejšie a dôležitejšie, pochopili, že majú vo svojich rukách obrovskú moc a to nastoliť v tejto krajine demokraciu. Lebo a to si doteraz neuvedomovali, nemôže to za nich urobiť nikto iný.

Táto fáza je teda za nami. Teraz musí v spoločnosti zvíťaziť morálka a hneď za ňou v závese PRÁVO a SPRAVODLIVOSŤ. A to je presne to, čo občan musí od novej garnitúry žiadať -

ZÁKAZ HRUBÝCH ČIAR!

Tam kde sa vinníci nepotrestajú, kde krivda a bezprávie bude tlieť a hňupi, ktorí ju spôsobili, sa nám všetkým budú smiať do tváre, v takej krajine sa nič nezmení k lepšiemu.

My humoristi budeme opäť šťastní, že môžeme námety na srandu vymýšľať sami a že nám ju nebudú pripravovať v parlamente a vo vláde.

Ako volič žiadam túto vládu, aby pracovala profesionálne, až nudne úradnícky a nemilosrdne dodržiavala zákony. Aby som sa v pokoji mohol venovať svojej práci a nehltať každý deň plný adrenalínu noviny a počúvať otrocky rozhlasové správy.

Spolu s priateľmi som sa za budúcu koalíciu dennodenne a verejne zasadzoval a častokrát jej aj prepožičal svoju tvár, a tak, hoci držím tejto garnitúre palce, zároveň verejne prehlasujem, že akýkoľvek prehmat a bezprávie budem ako humorista nemilosrdne trestať tou najhroznejšou zbraňou, ktorá tak ako doteraz, aj v budúcnosti bude ovplyvňovať verejnosť, a tou je NEMILOSRDNÉ ZOSMIEŠŇOVANIE.

Humoristi totiž nie sú sluhovia, dokážu byť priatelia, ale aj nebezpeční pomstitelia.

Veľa zdaru novému mančaftu želá v tomto veľmi veselom príhovore

Jaroslav Filip


(c) FM Design, AD2000
* * *