Filipsurf

 

Kniha navstev

Guestbook

Welcome to Filipsurf

 

O skodlivosti klonovania

DominoForum, 27.4.-3.5.2000
Autor: Jaroslav Filip

Uznávam, nemajú to tí ľavičiari ľahké. Najmä ak sú to povačšine bývalí komunisti. Neustále sa zmietajú medzi dvoma krajnosťami a výsledkom je potom politická aj morálna schizofrénia. Je to hrozný osud žiť s takým biľakom... pardón, ospravedlňujem sa za preklep, biľagom v dnešných pohnutých časoch. Aj by strašne chceli trhovú ekonomiku, ale zas nie celkom, lebo však viete - tie sociálne istoty! Aj by strašne radi do EÚ a NATO, ale - čo na to Východ! Predsa len, mnohí z nich tam chodili do školy a povedzme si úprimne na rovinu, kto z nás nemá pekné, nostalgiou opradené spomienky na miesta, kde dral školské lavice? A už úplne najhoršie sú s nervami vtedy, keď im pospolitý ľud hovorí "komunisti".

Vtedy sa to začne! "Nijakí komunisti, prosím pekne! My sme moderná strana európskeho civilizovaného ľavicového smeru!" Nuž ale čo narobíte, ľud a intelektuálov nevynímajúc (tí sú vraj tiež ľud) len tak ľahko nepresvedčíte. Ľud si totiž dobre pamätá.A na Slovensku je zvykom spoliehať sa, že ľud už dávno a na všetko zabudol.

Azda aj preto tá zlosť, že im na tú "modernú ľavicovú stranu" len málokto z ľudu skočí. A tak tam vo vnútri vrie. Éj veru, komunisti... prepáčte preklep, moderní ľavicoví demokrati, neboli doposiaľ zvyknutí, aby to u nich vrelo, miešalo sa a všelijako preskupovalo! Naopak, boli to vždy oni, doposiaľ zomknutí v jednom šíku, čo to chodili miešať a preskupovať inde! A teraz ajhľa, zle je súdruhovia! Celý svet sa dozvedel, dokonca aj bratia z civilizovaných demokratických strán ľavicového typu, že predseda parlamentu je za odvolanie premiéra tejto krajiny. A ešte aj tá jeho rétorika! Pri Marxovi, veď to sa už dnes nenosí! Začínajú sa mu miešať dve frazeológie, tá stará komunistická a to málo, čo sa na neho nalepilo z tej modernej pravicovej politiky.

Výsledkom je potom neskutočný blábol, z ktorého majú hrôzu úplne všetci. Ktovie, či sa aj Vasilovi z toho nepohoršilo. Mladé progresívne krídlo je nervózne a najradšej by chodilo kanálmi, a nie bavorákmi, ale zase čo s ním, keď tá členská základňa zložená zo starej dobrej komunistickej školy, je taká veľká a početná! A tak preferencie klesajú a budú klesať stále a súdruh predseda parlamentu sa bude aj naďalej pokúšať svetu oznámiť, o čo mu vlastne ide. Janko Ľupták, srdcom tiež komunista, mal aspoň humor a pevné presvedčenie, že za všetkým zlým v spoločnosti stoja "západnie menižmenti" a nebál sa to povedať na plnú hubu. Jeho nepodarený klon však iba kokce a zaobaľuje svoje neskutočné činy do nesúvislých a nezrozumiteľných viet.

Nuž je to tak, ako to vravievali staré matere: "Chlapče, pozor na komunistov, never im ani slovo!" A nech rozmýšľam, ako chcem, ani raz nepovedali "moderná ľavica". A ja tým starým materiam verím dodnes. Nikdy sa nemýlili.

Jaroslav Filip


(c) FM Design, AD2000
* * *